האם התעמלות לעכב את הצמיחה שלך?

בממוצע, מתעמלים זכר ונקבה הם בעלי קומה נמוכה. זו קומה קטנה היא יתרון גדול בהתעמלות כי זה נותן מתעמל מרכז הכובד נמוך, וזה חשוב במיוחד עבור מיומנויות איזון. מספר מחקרים התייחסו לנושא הצמיחה בהתעמלות, בניסיון לקבוע האם הספורט אכן מעכב את הצמיחה בספורטאים שלו. שלושה גורמים מרכזיים מסייעים להסביר את עיכוב הצמיחה הנתפס.

הטיה גנטית

נטייה גנטית יכולה לעזור להסביר את המספר המכריע של מתעמלים קצרים ונשיים. במילים אחרות, הספורט מושך ספורטאים בעלי גנטית של קומה קטנה. בהסתכלות על נתונים על צמיחה והתעמלות, מאמר שפורסם באוקטובר 2001 ב”רפואה הקלינית לרפואת ספורט “מצא שלושה מחקרים היסטוריים המצביעים על התעמלות נשית עוד לפני שהם מתחילים להתאמן. בנוסף, הורים של מתעמלים שנבחרו ארצית הם בדרך כלל של קומה קטנה יותר. במאמר שפורסם באוקטובר 2000 ב”ג’ורנל אוף פדיאטריקס “עולה כי הטיה גנטית – לא אימון או דיאטה – הובילה למעמד הקצר של מתעמלים זכרים.

הַדְרָכָה

עדויות מסוימות מראות קשר בין התעמלות לצמיחה מאוחרת אצל נשים. בממוצע, מתעמלות צעירות בגילאי 7 עד 10 נופל לתוך האחוזון 48 עבור גובה ומשקל, לשים אותם באמצע החפיסה, לעומת עמיתיהם. מגילאי 11 עד 14, הצמיחה מאטה עבור נשים רבות מתעמלות, והמשקל הממוצע והגובה יורד למאה העשרים, מצטטת נתונים מתוך מאמר שפורסם באוגוסט 2000 ב “The American Journal of Clinical Nutrition”. לאחר שהתעמלים פרשו מן הספורט, הם מהוות את הגירעון בצמיחה על פני שנים.

דִיאֵטָה

דיאטה היא גורם נוסף המשפיע על הצמיחה של התעמלות. בגלל היותו קל יותר וקצר יותר הוא יתרון בהתעמלות, כמה מתעמלות נקבה להגביל את התזונה שלהם במאמץ להישאר קטן. במקרים מסוימים, מתעמלים לא בכוונה להגביל את התזונה שלהם, אבל הם לא מתאימים כראוי את התזונה שלהם כדי להתאים את הביקוש המטבולי גבוה של הספורט. כדי לאזן את שעות בחדר כושר, מתעמלים צריך קלוריות נוספות וחומרים מזינים, במיוחד סידן וויטמין D לבריאות העצם וצמיחה.

שיקולים

הטיה גנטית, אימון אינטנסיבי בספורט, דיאטה או שילוב של שלושה כל לעזור להסביר את העיכוב הצמיחה לעתים קרובות לראות מתעמלות הנשי. עם זאת, המחקר עדיין לא הוכיח קשר ישיר סיבה ותוצאה בין אימון התעמלות וצמיחה מספקת של התעמלות הנקבות. גורמים אחרים, כגון הלחץ של אימון ותחרות, עשויים גם לתרום לעיכוב הצמיחה. התעמלות פחות סביר להשפיע על הצמיחה של מתעמלים אשר להשתתף רק בספורט ופנאי.