מזונות המסייעים לריפוי טחורים

רוב המבוגרים חווים גירוד אנאלי, אי נוחות ודימום הקשורים טחורים בשלב מסוים, על פי הלאומי העיכול מחלות מידע Clearinghouse. טחורים פנימיים בדרך כלל לגרום צואה דמים ופחות כאב מאשר טחורים חיצוניים, או מתמוטט. אם קריש דם יוצר טחורים חיצוניים, קריש מומס עלול להשאיר גירוד, עור עודף מאחור. דיאטה דלת סיבים נמוכה או נוזל נמוך, עצירות כרונית והריון הן סיבות טחורים נפוצים. מזונות מסוימים עשויים לעזור למזער את הסימפטומים שלך.

קטניות, כמו שעועית, עדשים ופלפלים מפוצלים, מספקות כמויות יקרות של חלבונים, חומרים תזונתיים, כגון ויטמיני B, ברזל וסיבים. הגדלת צריכת הסיבים שלך יכול להגדיל את רכות הצואה להקל על הלחץ על טחורים במהלך תנועות המעי הרגיז. האמריקאים צורכים 15 גרם של סיבים מדי יום, בממוצע, על פי NDDIC, אשר הרבה מתחת לסכום היומי המומלץ של 25 גרם יומי עבור נשים ו 38 גרם מדי יום לגברים. מנה אחת כוס של עדשים מבושל מספק יותר מ 15 גרם של סיבים. פולי לימה מבושלים מספקים קרוב ל -11 גרם לכוס. כדי להגדיל את תכולת הסיבים של מנות נפוצות, להחליף בשר בקר טחון אחרים עם קטניות בצ ‘ילי, קדירות, מרקים טאקו. סיבים עשירים נוספים כוללים זני צ’ילי, שעועית לבנה, שעועית שחורה, חומוס ושעועית.

דגנים מלאים מכילים את כל החלקים המזינים של התבואה. כתוצאה מכך, הם מספקים יותר micronutrients, כגון סלניום וחומצה פולית, חלבון וסיבים מאשר דגנים מזוקקים, כגון קמח מועשר. מנה אחת כוס של שעורה מבושל, פנינה מספקת 6 גרם של סיבים. בעוד לחם איטלקי לבן מספק פחות מ 1 גרם של סיבים לכל פרוסת, פרוסה אחת של לחם מחיטה מלאה מספקת כמעט 2 גרם. אם אתם צורכים כעת מוצרי דגנים מזוקקים, כגון לחם מועשר לבן או חיטה ואורז מיידי, צורכים דגנים מלאים שלמים במקום צריכת סיבים גבוהה יותר ועצירות מופחתת וזנים טחורים. עשבי תיבול עשירים בסיבים נוספים כוללים אורז חום ארוך, אורז פראי, פופקורן באוויר, שיבולת שועל ודגנים מלאים של דגני בוקר.

פירות וירקות הם מקורות העליון של נוגדי חמצון, כגון ויטמין C ו בטא קרוטן, אשר מקדמים מערכת חיסונית חזקה. כמו מקורות חשובים של נוזל וסיבים, פירות וירקות עשויים גם לעזור לנהל סימפטומים טחורים. מנה אחת של פטל טרי מספק 11 גרם של סיבים. מנגו בינוני מספק כמעט 4 גרם. סיבים עשירים בירקות כוללים ברוקולי, עלים ירוקים, כרוב וגזר מבושל. בחר שלם, פירות וירקות צבעוניים על מיצים, המכילים פחות סיבים. מיצים לעשות, לעומת זאת, לקדם לחות. זרעים המיוצרים במיוחד כוללים גרגרי יער, פירות הדר, עגבניות, מלפפונים, מלון, ערמוני מים וסלרי. מרק ירקות המבוסס על מרק הוא מקור עשיר של לחות וסיבים.

בנוסף לחות פירות וירקות, צריכת כמויות גדולות של נוזלים חשוב להקלה על זן טחורים. MayoClinic.com ממליץ לשתות שש עד שמונה כוסות מים ושאר נוזלים שאינם אלכוהולי ביום עבור רכות צואה. נוזלי מים נוספים כוללים תה צמחים, חלב דל שומן, שימורי פירות טריים, ג’לטין, שבבי קרח ופירות מוקפאים. לבלות זמן במזג אוויר חם ופעילות גופנית להגביר את הצרכים נוזל שלך.

קטניות

דגנים מלאים

פירות וירקות

נוזלים