מזונות המשפרים מיאלינציה

Myelin, חומר שומני, מבודד את עצביך ועושה הולכה דחף עצבי מהר ויעיל יותר. טראומה וכמה מצבים בריאותיים יכולים להשחית או לפגוע במיאלין. מזונות מסוימים מכילים אבני הבניין שהגוף משתמש בהם לייצור מיאלין באיכות גבוהה כדי לקדם תפקוד אופטימלי של עצבים וריפוי מהיר יותר של עצבים פגומים.

התאוששות Choline

כולין, חברה במשפחת B של ויטמינים מסיסים במים, היא מרכיב של מיאלין. משלים עם כולין או אכילת מזונות גבוהה ב כולין תומך בייצור מיאלין. כולין הוא מזין חיוני, כלומר אתה חייב לצרוך אותו כחלק מהתזונה. מחקר שפורסם בגיליון 2011 של “תזונה מחקר” מצא כי תוספת כולין קידם התחדשות העצבים של עצב השיאטי, העצב הראשי ברגליים. מזונות עם תוכן כולין גבוהה כוללים ביצים, חתכים שומן של בשר, בוטנים, שומשום, זרעי פשתה ו שיבולת שועל.

שמן דגים הקלה

שמן דגים מכיל כמויות גבוהות של חומצת שומן חיונית, חומצה eicosapentanoic, או EPA, וחומצה docosahexanoic, או DHA, אשר הגוף שלך משתמש לייצר myelin. קרום התא של מיאלין המכיל את חומצות השומן הללו נוטה להיות נוזלי יותר, מה שמשפר את היעילות של מוליך הדחפים העצביים, לדברי ג’ודי גרהם, מחברת הספר “ניהול טרשת נפוצה באופן טבעי: מדריך עזרה עצמית לחיות עם טרשת נפוצה”. גרהם מציין כי שכיחות טרשת נפוצה, מחלה אוטואימונית שבה המערכת החיסונית הורסת את המיאלין, נמוכה יותר במקומות בהם צריכת הדגים גבוהה.

משלוח לציטין

לציטין, הידוע גם בשם phophatidylcholine, הוא חומר שומני המורכב כולין, חומצות שומן ומולקולות שומנים אחרים. לציטין חשוב לשידור עצבי והוא יכול לתפקד כמקור של כולין לייצור מיאלין. מקורות תזונתיים של לציטין כוללים חלמון ביצה, פולי סויה, נבט חיטה וכבד. נבטים בריסל, שרימפס, חמאת בוטנים ושוקולד מכילים גם רמות משמעותיות של לציטין. אם אתם עוקבים אחר תזונה צמחונית שאינה כוללת מוצרי חלב או ביצים, אתם עלולים להיות בסיכון לחוסר לקטין וליולין. נטילת תוספת לציטין צמחוני עשוי להבטיח הכנסה נאותה של אלה חומרים מזינים חשובים.

ויטמין B-12 ניצחון

ויטמין B-12 יש צורך סינתזה מיאלין. מחקר שפורסם בגיליון 2009 של “Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry” מצא כי רמות נמוכות של B-12 היו קשורות לעלייה בניוון החומר הלבן – סיבי עצב מיאלנטיים במוח – בלמעלה מ -1,000 משתתפי מחקר מבוגרים . ויטמין B-12 נמצא רכיכות, ביצים, בשר, עופות ומזונות מועשרים. אם אתה עוקב אחר תזונה טבעונית קפדנית, סביר להניח כי אתה צריך להשתמש ב B-12 להשלים כדי לקבל כמויות מספיקות של זה מזין חיוני. התייעץ איתך הרופא כדי לקבוע אם אתה חסר ויטמין זה.