תפוחים & מזונות קלוריות שליליות

מזונות קלוריים שליליים מתפרסמים לעתים כדרך לאבד משקל במהירות. מזונות אלה נקראים “קלוריות שליליות” כי הגוף שורף יותר קלוריות לצרוך ולעכל אותם מאשר מזונות מכילים למעשה, ובכך לתרום פחות כלום לצריכה הקלורית היומית שלך. למרות המונח קלוריות שלילית הוא misnomer כי כל מזונות מכילים כמה קלוריות, אנשים יכולים לרדת במשקל לאכול סוגים אלה של מזונות. בגלל התוכן הקלורי הנמוך שלה, דיאטה המורכבת רק מזונות קלוריים שליליים אינו מספק מספיק אנרגיה או תזונה לטווח ארוך לגוף ולא מומלץ.

אפקט תרמי

תרגול האכילה משתמש באנרגיה כמו מזון מעובד על ידי הגוף. זה ידוע בשם אפקט תרמי של מזון, אשר שורף קלוריות כאדם ללעוס, סנוניות, digests ו metabolizes מזון. ד”ר ג’ושוע וורלי, מהמכללה הקהילתית של סיאטל, קובע כי מזונות עשירים בחלבון הם בעלי השפעה תרמית גבוהה יותר, בעוד שמזונות עשירים בשומן משתמשים פחות באנרגיה לעיכול. פירות וירקות נופלים בין כמות האנרגיה המשמשת לעיכול.

פירות וירקות

פירות נחשבים קלוריות שליליות כוללים אוכמניות, פירות הדר, כולל תפוזים אשכולית, מלון, כולל אבטיח מלון. סוגים אחרים של פירות נחשבים גם קלוריות שליליות כוללים תפוחים, אפרסקים, ענבים, משמשים, מנדרינות, דובדבנים ושזיפים. ירקות רבים נחשבים קלוריות שליליות כי יש להם תוכן מים גבוה. על פי המטבח חינם שומן, כמה ירקות אלה כוללים חסה, סלרי, צנוניות ומלפפונים. סוגים אחרים של ירקות נחשבים גם קלוריות שליליות כוללים כרובית, סלק, גזר, שעועית ירוקה, תרד ו לפת.

חֶלְבּוֹן

כמה מזונות חלבונים גבוהים, בעיקר דגים רכיכות, נחשבים גם קלוריות שליליות. על פי האתר Fasting.ws, אלה כוללים טונה, בקלה, flounder, שמך, שרימפס צדפות. כדי להישאר קלוריה נמוכה, הם חייבים להיות מוכנים ללא תוספת חמאה, ציפויים או רטבים.

חומרים מזינים

אכילה שלילית קלוריות מזונות יכול לספק כמה יתרונות תזונתיים חיוביים. המועצה האמריקאית על תרגיל קובע כי רבים של פירות קלוריות שליליות מכילים ויטמין C ונוגדי חמצון שיכולים להגן מפני סרטן ולשפר את המערכת החיסונית של הגוף. רבים מזונות קלורי שלילי מכילים חומרים מזינים אחרים כגון חומצה פולית, ברזל חומצות שומן אומגה -3, כמו גם סיבים. כמה דוגמאות של סוגים אלה של מזונות הם ארטישוקים, עדשים, חלבונים ביצה טונה.

שיקולים

בעוד מזונות קלורי שלילי הם בריאים, בעקבות דיאטה המורכבת רק מזונות אלה תורמת לירידה במשקל פשוט בגלל צריכת היומי של קלוריות נמוכה כל כך. אוניברסיטת אוהיו שלוחה של “קו Chow שורה” קובע כי אכילה רק מזונות קלוריות שליליות יכול לתרום תזונה מתונה ממליצה לאכול תזונה מאוזנת של פירות, ירקות, חלב חלבון רזה. מזונות קלוריות שליליים מומלצים עבור הפוטנציאל הבריאותי שלהם, לא כשיטה של ​​ירידה במשקל.