4 מאפייני מפתח של תקשורת לא מילולית

אנשים שיש להם את היכולת לתקשר, מילולית ולא מילולית, יש את הסיכוי הטוב ביותר להשיג יחסים מוצלחים בחיים האישיים והמקצועיים שלהם, על פי מאמר HelpGuide.org, “תקשורת לא מילולית”. שפת הגוף עוזרת לתקשר את המסר המילולי שלך, כמו גם להתחבר ולבנות מערכות יחסים חזקות יותר עם הסובבים אותך. בעוד תקשורת לא מילולית יכולה לשפר את היחסים, זה גם יכול להרחיק אותך ולגרום בלבול מיותר אם מה שאתה אומר אינו מתאים עד שפת הגוף שלך.

מבט לראות

באמצעות הבעות פנים, אנשים יכולים להעביר רגשות לאחרים בלי לומר מילה. רגשות כמו שמחה, עצב, גועל, פחד, כעס והפתעה הם ביטויים פנים אוניברסליים בעלי אותה משמעות בכל התרבויות, על פי HelpGuide.org. שמירה על קשר עין מתאים הולך יד ביד עם הבעות פנים, כפי שהוא מתקשר אם אחד או שני הצדדים מעוניינים בשיחה, כמו גם אמצעי לשמור על השיחה הולך. לדוגמה, אדם אשר ממשיך לשבור קשר עין במהלך שיחה להביט בשעון או בדלת עשוי לשלוח את המסר שהוא רוצה לצאת מהשיחה. קשר עין רב מדי עלול לגרום לאי-נוחות, בעוד שיותר מדי אות יכול לעורר שעמום או חוסר עניין.

הישאר בכונן

ההתייחסות מתייחסת לאופן שבו קולו של אדם עולה ונופל תוך כדי דיבור. הוא משמש לשים דגש על מילה מסוימת או פרט מסוים כפי שאתה מדבר או להביע שאלה או התרגשות, על פי האיגוד הבינלאומי של פרשנים בכנס. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בטון מונוטוני של קול, אם אתה מציין עובדות או צליל נלהב של קול תוך מתן מכירות המגרש. גוונים נפוצים המביאים רגשות כוללים תוקפנות, משכנעים, ידידותיים או מאוכזבים. עוצמת הקול שלך, כמו גם העיתוי וקצב המילים שלך, מסייעים להגדיר את נימת השיחה באופן לא מילולי, על פי HelpGuide.org.

דיבור דרך מחוות

צורה של תקשורת לא מילולית שעשויה לשנות את התפיסה של אנשים אחרים בעת שיחה היא תנועה גופנית, יציבה ותנועות מתוחכמות. לדוגמה, אדם שיושב גבוה, מחזיק את ראשה גבוה ומדבר בקול ברור, אסרטיבי במהלך הפגישה יהיה צפוי להיתפס בטוח ולקבל בקלות את תשומת הלב של עמיתיה. אם אותו אדם ישב עם כתפיים שמוטות ודיבר בקול ענוג, יש סיכוי שהיא אפילו לא תשמע. מחוות כגון הצבעה, התנופה והצבעה יכולות להתפרש לא נכון בשל מערך המשמעויות בתרבויות שונות, על פי HelpGuide.org.

קל עושה את זה

מרחב אישי הוא חלק גדול של תקשורת לא מילולית וניתן להשתמש בו כדי להביע אינטימיות, דומיננטיות או תוקפנות. לדוגמה, אדם כועס יכול לנוע לתוך המרחב האישי שלך ולגרום לך להרגיש מאוימים. זו עשויה להיות התגובה שהאדם חיפש במאמץ לגרום לך לחזור למטה. כל זה יכול להיעשות בלי להשמיע מילה. לכל אדם יש את רמת הנוחות שלו כשמדובר במרחב האישי ובגבולות. בזמן שאתה יכול להיות נוח עם אשתך עומד קרוב ומחבק אותך, אתה עלול להתכווץ אם הבוס שלך עשה את אותו הדבר.