אבוקדו & שקדים כמו מזונות סופר

הטעם המקורי של ד”ר סטיבן פראט מתייחס למוצרים שלמים ולא מעובדים המכילים רמות גבוהות של חומרים מזינים בהשוואה לספירת הקלוריות שלהם, למרות שאנשי מקצוע רפואיים אינם מסכימים לרשימה מוחלטת של מזונות סופר, אבוקדו ושקדים מספקים יתרונות תזונתיים רבים, וכמה מומחים לשקול מזונות אלה ראוי “סופר מזון” הכותרת.

לדברי פראט, אבוקדו פוגשים את ההגדרה של מזונות העל בגלל רמות גבוהות של שומן חד בלתי רווי, סוג של שומן התורם לרמות כולסטרול בריא. כוס אחת של אבוקדו מקושט מכיל 240 קלוריות ו -15 גרם של שומן חד בלתי רווי. הגוף שלך זקוק לשומנים בריאים כדי לספוג ויטמינים מסיסים בשומן, הכוללים ויטמינים A, D, E ו- K. ניתוח שכתב ד”ר מארק Dreher ופורסם במאי 2013 ב “ביקורות ביקורתיות במדעי המזון ותזונה” גילה כי שומן ב אבוקדו מסייע לגוף לספוג ויטמינים מסיסים בשומן של ירקות אחרים הנצרכים במהלך אותה ארוחה.

פראט מציין כי אבוקדו מכילים גם רמות גבוהות של סיבים, פחמימות בלתי ניתנות לעיכול הדרושות לבריאות הלב, בקרת כולסטרול ועיכול. המכון לרפואה ממליץ על מבוגרים בריאים לצרוך בין 25 ל 38 גרם של סיבים ביום. כוס אחת של אבוקדו מעוקב מספק 10 גרם של סיבים, 26 אחוזים עד 40 אחוז של המלצה זו. אבוקדו מכילים גם ויטמינים C ו- E, שני נוגדי חמצון רבי עוצמה המונעים נזק לתאים. אכילה של אבוקדו באופן קבוע עלולה להוריד את הסיכון למחלות כרוניות, כך עולה ממחקר שפורסם ב – Nutrition Journal. כך עולה ממחקר שפורסם ב – Nutrition Journal. המחקר הסיק כי אנשים שצרכו אבוקדו באופן קבוע היו בסיכון נמוך יותר לפתח תסמונת מטבולית, גורם סיכון לסוכרת ומחלות לב.

המועצה האמריקאית על תרגיל רשימות שקדים כאחד 25 העליון שלה מזון סופר בשל רמות גבוהות של שומנים בלתי רוויים לב בריא. אונקיה אחת של שקדים, כ 23 גרעינים, מכיל 164 קלוריות, 6 גרם חלבון ו -13 גרם של שומן בלתי רווי. גודל מנה זה מספק גם 4 גרם של סיבים, 10% עד 16% מההמלצה היומית של המכון לרפואה. השומן בשקדים מגדיל את ספירת הקלוריות שלו, ולכן המועצה האמריקנית על פעילות גופנית ממליצה לצרוך מנות קטנות של שקדים לארוחות או חטיפים כדי למנוע אכילת יתר.

על פי בית הספר לרפואה של הארוורד, אכילת שקדים ומזון אחר בוויטמין E עשוי לסייע בהגנה מפני ניוון מקולרי, מצב העין הקשור לגיל, המוביל לאובדן ראייה חמור. השקדים מספקים גם מגנזיום, מינרל הדרוש ליותר מ -300 תגובות אנזימיות בגוף האדם. אונקיה אחת של שקדים מכילה 77 מיליגרם של מגנזיום, 18% מההמלצה היומית לגברים ו -24% מההמלצה היומית לנשים. מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת הרווארד ופורסם בנובמבר 2013 על ידי “New England Journal of Medicine” מצא כי אנשים שאכלו באופן קבוע אגוזים, כמו שקדים, עשויים להיות בסיכון נמוך יותר למחלות לב וכלי דם. על פי נתוני סקר הבריאות של האחיות, החוקרים העריכו צריכת אגוזים וסיכון למחלות של 120,000 מבוגרים. המחקר הגיע למסקנה כי מבוגרים שאכלו אגוזים בכל יום היו בסיכון נמוך יותר למות ממחלות בדרכי הנשימה, סרטן ומחלות לב מאשר מבוגרים שלא אכלו אגוזים מדי יום.

אבוקדו כמו מזונות סופר

היתרונות הבריאותיים של אבוקדו

שקדים כמו מזונות סופר

היתרונות הבריאותיים של שקדים