יכול עדשים לגרום צרבת?

עדשים הם חלק מהמשפחה legume, אשר ידוע לשמצה על גרימת נפיחות, גז צרבת, במיוחד אם יש לך מערכת העיכול מוחלשת. עדשים הם מזון סיבים גבוהה שיכולים לעזור להקל על עצירות ולקדם סדירות. הם גם גבוהים בחלבון, מה שהופך אותם תחליף אידיאלי לבשר. צרבת מתרחשת כאשר חומצה מן מזון מעוכל מגבה את הוושט שלך וגורם תחושת צריבה בחזה.

סיבוכים

צרבת מדי פעם בדרך כלל לא גורם לסיבוכים, אבל כאשר זה מתרחש באופן קבוע, צרבת יכולה להוביל מחלת ריפלוקס gastroesophageal או GERD. הוושט שלך יכול להיפגע, אשר עשוי לדרוש ניתוח לתיקון. תרופות מרשם ייתכן שיהיה צורך לאלף את חומרת הצטברות חומצה.

אפשרויות

בעוד שעועית וקטניות עלול לגרום אי נוחות, זה יכול להיות הדרך שבה אתה מבשל אותם שגורמת צרבת. תבלינים ושמנים הם עבריינים נפוצים של צרבת. בצל ושום, המשמש בדרך כלל להכנת עדשים גם עלול לגרום להצטברות חומצה צרבת. ירקות חומציים המשמשים לשיפור מנות עדשים כגון עגבניות או רוטב עגבניות גם עלול להחמיר את בטן בטנה מוחלשת.

אִכּוּל

ייתכן שיהיה קושי לעכל את מאפייני סיבי העדשים, אשר מוביל נפיחות, גיהוק צרבת. כאשר פולי מעוכל חלקית להזין את המעי הגס, הם מייצרים גז שיכול לגרום לאי נוחות. על פי המכללה האמריקאית לגסטרואנטרולוגיה, הסוכר בעדשים, שעועית אפויה ושעועית לימה יוצר בעיה שכיחה לאנשים עם חוסר סובלנות לסוכרים. בנוסף, אתה עלול להיות רגיש יתר על המידה הבטן המתרחשת כאשר אתה אוכל עדשים ואתה לא יכול לאפשר בנוחות את הגז והחומצה לעבור, בדרך כלל באמצעות גזים. על ידי לחיצה על הגז מופרז, אתה מפתח גיבוי של מיצי העיכול שיכול להוביל צרבת.

מְנִיעָה

אם עדשים לגרום צרבת בשבילך אבל אתה רוצה להמשיך לאכול אותם, לנקוט בצעדים כדי להפחית את הסימפטומים. לאכול לאט ולאפשר זמן שעועית לעכל. מערבבים את העדשים עם אורז לבן, אשר יעיל להקטנת חומצה ונפיחות. לא לשכב לפחות 3 עד 4 שעות לאחר אכילה ולא לאכול יותר מדי. מנה קבועה של עדשים היא על כוס וחצי. לרדת במשקל אם אתם סובלים מעודף משקל, כי עודף משקל מפעיל לחץ על מערכת העיכול שלך, מה שהופך אותו קשה יותר לעבד מזונות עתירי סיבים וארוחות פיקנטי, על פי קליבלנד קליניק.