מזונות המחריפים נוירופתיה פריפריאלית

נוירופתיה היקפית היא מצב שבו נזק עצבי מעורר תחושה של צריבה, עקצוצים או קהות בידיים וברגליים. הגורם הספציפי יכול להיות קשה להצביע, אך גורמים תורמים כוללים מחסור בוויטמינים, פציעות טראומטיות, סוכרת, אלכוהוליזם, דלקות, מחלת כליות, גידולים וחשיפה לרעלים. הטיפול עשוי לכלול ניהול הגורמים הבסיסיים, פיזיותרפיה, תרופות ושינויים תזונתיים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, חפש הנחיות מהדיאטנית או מהרופא.

גלוטן

מזון משפיע על אנשים עם נוירופתיה אחרת. אם יש לך אלרגיה גלוטן, אשר ידוע גם מחלת הצליאק, גלוטן רב יכול להפעיל להחמיר את הסימפטומים שלך. 50% מהבוגרים עם מחלת הצליאק אינם סובלים מסימפטומים של מערכת העיכול, על פי “נוירופתיה פריפריאלית: כאשר קהות, חולשה וכאב לא יעצרו” מאת נורמן לטוב וליסה מ. שולמן. במקרים אלה, עקצוץ וחוסר תחושה עשויים להיות הסימפטומים הבולטים שלך בלבד. גלוטן הוא חלבון אחסון שנמצא חיטה, שעורה ושיפון. מקורות נפוצים כוללים את רוב הלחמים, דגנים, פסטה, קרקרים, עוגיות, עוגות, מאפים וכל מזון המכיל לבן, חיטה, עוגה או קמח אפייה. החלופות המתאימות כוללות אורז, תפוחי אדמה, שיבולת שועל, תירס ודגנים מבוססי אורז ולחמים שכותרתו בבירור “ללא גלוטן.

גרגרים מזוקקים

גרגרים מזוקקים הם גבוהים glycemic, כלומר יש להם השפעה דרמטית על רמת הסוכר בדם. על פי איגוד הנוירופתיה, שליטה גליקמית היא האסטרטגיה מספר 1 למניעת התקדמות נוירופתיה הקשורה בסוכרת, שהיא אחת הסיבות הנפוצות ביותר. כדי לשפר את ההשפעה הגליקמית של הדיאטה שלך, להחליף דגנים מזוקקים ומוצרים – כולל לחם לבן חיטה, פסטה מועשר, אורז לבן מיידיות, דגנים סיבים נמוכה חטיפים מעובדים, כגון בייגלה, צ’יפס תפוחי אדמה וקרקרים – עם דגנים מלאים. אפשרויות מזינות כוללות שיבולת שועל, שעורה, אורז חום, קינואה ו-פופקורן אוויר.

נוסף Sugars

נוסף סוכרים, כגון סוכר קנים, סירופ תירס ודבש, להוסיף טעם מתוק, אבל כמה חומרים מזינים, על מזונות. בדומה גרגירים מזוקקים, הם גבוהים glycemic ועלול להפריע שליטה בדם סוכר. בנוסף, דיאטות עשירות בסוכרים מוספים קשורות עם צריכת מזין ירודה. כדי להתגונן מפני חסרים תזונתיים, אשר יכול להוביל סימפטומים נוירופתיה, לבחור מזינים מזון, כגון פירות, ירקות ודגנים מלאים, במקום מזון ממותק בתדירות הגבוהה ביותר. מקורות נפוצים של סוכרים הוסיף כוללים משקאות קלים קבועים, ממתקים, שוקולד חלב, דגנים מתוקים, סירופ פנקייק, ג’לי, קינוחים קפואים ועוגות אפויות מסחריות, עוגיות, מאפים ועוגות.

שומן רווי

שומן רווי הוא טופס שומן נפוץ בבשר שומני ומוצרי חלב שיכולים לגרום לדלקת ולסיכון מוגבר לסוכרת מסוג 2, השמנת יתר ומחלות לב. כדי להקטין את הסיכון שלך עבור נוירופתיה אוניברסיטת וירג ‘יניה מערכת הבריאות ממליצה על תזונה מזינה נמוכה בשומן רווי. מקורות עיקריים של שומן רווי כוללים בשר איברים, בשר בקר, טלה, בשר חזיר, עוף בשר כהה, מזונות מטוגנים, חמאה, חלב מלא, שמנת וגלידה מלאה שומן וגבינות. לקבלת בריאות משופרת, להחליף מקורות חלבון שומן עם חלופות רזה, כגון דגים, סויה עדשים, ולאכול כמויות מתונות של מקורות שומן בריאים, כגון אגוזים, זרעים ושמנים צמחיים.