סכנות של עישון מקטרת

אנשים רבים יש את misconception כי עישון צינור אינו מהווה את הסכנות כמו עישון סיגריות. עם זאת, חומרים כימיים מזיקים אותו נמצאים עשן סיגריות הן צינור, מציין את המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן. עישון צינור מגביר את הסיכון שלך לסוגים שונים של סרטן, מחלות לב, בעיות במחזור הדם ומחלות ריאות.

סיכון לסרטן

עישון טבק מעמיד אותך בסיכון גבוה יותר לסרטן הפה, הוושט, הריאות, הגרון והגרון, או התיבה הקולית. מעשנים צנרת יש סיכון גבוה במיוחד של סרטן של oopharynx, את השטח בין החלק האחורי של גג הפה שלך ואת החלק העליון של הגרון. גם אם אתה לא שואף, אתה עלול לפתח סרטן בכל מקום שמגיע במגע עם העשן, כולל השפתיים והלשון. צינור עישון גם מעמיד אותך בסיכון לסרטן מחוץ לדרכי הנשימה, כולל הקיבה, שלפוחית ​​השתן והלבלב.

מחלות לב וריאות

צנרת העישון תורמת לסיכון מוגבר למחלות לב וריאות. ברונכיטיס ונפיחות, שני סוגים של מחלת ריאות חסימתית כרונית, קשורים לטבק מעישון. מחלות אלו משנות את מבנה רקמת הריאה ודרכי הנשימה, מה שהופך את הנשימה לקשה יותר: מעשנים לצינור נמצאים בסיכון גבוה משמעותית לשבץ ולמחלות עורקים כתוצאה מהצטברות רובד מאשר אנשים שמעולם לא עישנו. עישון כל צורה של טבק יכול לתרום מפרצת, שבו חלק של הקיר של עורק חלש ומתנפח. כאשר זה קורה באבי העורקים, העורק הגדול ביותר בגוף, קרע עלול להיות קטלני. מחלת לב איסכמית, המאופיינת על ידי ירידה בזרימת הדם אל הלב, מתרחשת לעיתים קרובות יותר בקרב מעשני טבק מאשר אצל מעשנים. חומרת מצב זה בדרך כלל בקורלציה עם הסכום שאתה מעשן.