עושה בצק עוגיות לגרום טפילי מעיים?

משאבים רבים לבטיחות מזון, כולל ה- USDA, ממליצים על צריכת בצק עוגיות ללא פגע בשל הסיכון למחלות. אכילת בצק עוגיות גולמי יכול לגרום למחלות גסטרואינטסטינליות שעשויות להוביל לאשפוז במקרים קיצוניים. עם זאת, מחלות פוטנציאליות אינן נגרמות בדרך כלל על ידי טפילי מעיים כגון תולעים, אשר נפוצים יותר בבשר. במקום זאת, כאשר בצק גלם עוגיות גורמת מחלה, זה בדרך כלל כי זה היה מזוהם עם חיידקים מזיקים.

נשאי טפילים

למרות טפילים שיכולים לגרום זיהומים במעיים נמצאים לעתים קרובות פירות וירקות טריים, אלה טפילים הם נדבקו לעתים קרובות על ידי בליעת פירות ים גולמיים או undercooked או מוצרי בשר חזיר. כמו בצק עוגיות לעתים נדירות מכיל מרכיבים כי בדרך כלל לשאת טפילים, בעיה זו אינה דאגה העיקרית של מומחי בריאות כשמדובר בבליעה של בצק גלם עוגיות.

חומרים מזיקים

בצק קוקי בדרך כלל מכילים ביצים גלם, אשר זוהו כמוביל משותף של חיידקי סלמונלה. חיידקי סלמונלה יכולים לגרום לזיהום של רירית המעי הדק הקרויה סלמונלוזיס. מסיבה זו, כדאי להימנע מאכילת בצק עוגיות גולמי או כל מוצר אחר המכיל ביצים גולמיות או לא מבושלות. חשוב גם לשטוף את הידיים לעתים קרובות בעת בישול עם ביצים גלם כדי להבטיח כי מזונות אחרים אינם מזוהמים על ידי החיידקים.

סלמונלוזיס

סלמונלוזיס היא מחלה רצינית, במיוחד אצל ילדים צעירים, קשישים ואלה עם מערכות חיסון נפרדות. זה גורם לתסמינים כגון התכווצויות בטן, הקאות, שלשולים, חום וצמרמורות. ההדבקה יכולה להימשך יומיים עד חמישה ימים, ובמקרים קיצוניים, אלה שנפגעו עשויים לדרוש אשפוז עבור התייבשות. למרות סלמונלוזיס בדרך כלל מנקה את עצמו ויש לו כמה סיבוכים לטווח ארוך, חיידקים גם יכול לגרום דלקת קרום המוח ספטימיה במקרים נדירים.

אמצעי בטיחות

ה- USDA ממליץ להימנע מאכילת בצק עוגיות גולמי. אם הבצק מזוהם בחיידקים, חושפים את הבצק לחום בזמן האפייה הוא הורג את החיידקים שיכולים לגרום לך חולה. כדי להקטין את הסיכון להיתקל בביצים המכילות חיידקי סלמונלה, יש לרכוש ביצים מפוסטר ומוצרי ביצים לאפייה. לעולם אל תשאיר בצק עוגיות גולמי החוצה בטמפרטורת החדר, אלא מקררים את הבצק הנותר בזמן שהאצווה הראשונה אפייה.