האם הורמונים מונעים ממך לרדת במשקל לאחר הלידה?

רוב המשקל שנרכש במהלך ההריון הוא לא שומן אלא הולך התינוק שלך ונעלם מהגוף שלך בלידה. ככלל, ירידה עמוקה ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון יכול להשפיע על הרגשות שלך יותר מאשר את המספר על הסולם. הורמון אוקסיטוצין עשוי למעשה להאיץ, במקום למנוע ירידה במשקל לאחר הריון במקרים מסוימים.

ירידה במשקל הריון

רוב הנשים מאבדות יותר מ -10 ק”ג במהלך הלידה, כולל משקל התינוק, השליה ומי השפיר. לדוגמה, תינוק בגודל ממוצע שוקל כ -8 ק”ג, השליה 2 עד 3 ק”ג ונוזל מי השפיר 2-3 ק”ג, מסביר אתר MedlinePlus, שפורסם על ידי המכון הלאומי לבריאות. אתה תאבד משקל עוד יותר בשבוע הראשון לאחר הלידה כמו הגוף משליך הנותרים נשמר נוזל. שומן מאוחסן במהלך ההריון – בדרך כלל 5 עד 9 פאונד – לא ייעלם ללא עזרתך.

הנקה

הנקה התינוק שלך עשוי לעזור להאיץ את הירידה במשקל. הורמון האוקסיטוצין, אשר שוחרר במהלך ההנקה, פועל להחזרת הרחם לגודלו הרגיל מהר יותר ויכול להפחית דימום לאחר הלידה, מציין אתר האינטרנט HealthyChildren.org, האתר הרשמי של האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים. גידול הרחם במהלך ההריון יכול להסביר עד 5 קילו של עלייה במשקל ההריון. ההשפעות האפשריות על ירידה במשקל של ההנקה נראות בדרך כלל שלושה עד שישה חודשים לאחר הלידה, כאשר ייצור החלב מגיע לשיא.

דיאטה ופעילות גופנית

ירידה במשקל לאחר הריון דורש תזונה מזינה ופעילות גופנית סדירה. הפסד של 1 פאונד בשבוע הוא בטוח ומציאותי. פירות, ירקות ודגנים מלאים עשירים בסיבים ולגרום לך להרגיש מלאים יותר. צמצום גודל מנות שלך או לאכול ארוחות קטנות לאורך היום במקום שלוש ארוחות גדולות יותר יכול גם לעזור לך לשפוך עודף משקל. שעה אחת של פעילות גופנית ביום – החל בפעילות אירובית בעלת השפעה נמוכה, כמו הליכה או שחייה – יכולה להאיץ את תהליך הירידה במשקל לאחר שהרופא נותן את האור הירוק. תרגילי בטן כמו crunches יכול לעזור לחזק את הטון שרירי הבטן שלך.

הַשׁקָפָה

זה יכול לקחת עוד שישה עד תשעה חודשים לחזור במשקל לפני ההריון שלך. כמה אמהות חדשות שעוקבות אחרי דיאטה מזינה ופעילות גופנית באופן קבוע עדיין עשויות להיתלות על כמה קילוגרמים נוספים ולהפוך למובנות יותר מאשר לפני שהן נכנסו להריון, מציין האתר של ד”ר סירס. אחרים יצליחו בסופו של דבר להתאים את “ג’ינס רזה” שלהם כאילו שום דבר לא קרה.