רעלני הגוף מפני ירידה במשקל

איבוד משקל מספק יתרונות בריאותיים רבים, כגון הפחתת הכולסטרול ולחץ הדם והקטנת הסיכון לתנאים כגון מחלת לב, שבץ, דלקת מפרקים ניוונית וסוגים מסוימים של סרטן כגון סרטן המעי הגס. עם זאת, ירידה במשקל יכולה להיות תופעת לוואי לא נחשב בדרך כלל — שחרור רעלן, על פי מחקר שפורסם בגיליון 2010 של “העיתון הבינלאומי של השמנת יתר”.

הַגדָרָה

במילים פשוטות, רעלן הוא חומר שהגוף אינו יכול להשתמש בו וזה יכול לגרום לך נזק, על פי פיטר בנט, naturopath ומחבר “תוכנית טיהור”. רעלים קיימים מזון, מים, מוצרים ביתיים, קוסמטיקה זיהום אוויר בחוץ. הגוף שלך מייצר גם רעלים משלו במהלך תהליכים מטבוליים יומיומיים כגון ייצור הורמון העיכול.

אפקטים

התסמינים של הצטברות רעלים בגוף כוללים בעיות עיכול, עייפות, כאבי ראש ותנאי עור, אומר בנט. רעלנים יכולים גם לתרום למחלות קשות כגון סרטן, מחלת לב ודלקת פרקים. כמו כן, מספר מחקרים קשרו רעלים לעלייה במשקל. במחקר אחד שפורסם בעיתון “Acta Paediatrica” ​​בשנת 2008, חוקרים מהמכון העירוני למחקר רפואי של ברצלונה מצאו כי תינוקות שנולדו עם רמות גבוהות יותר של חומרי הדברה היו בסיכון גבוה פי שניים להיות שמנים בגיל שש.

הרזיה אפקטים

רוב הרעלים בגוף מאוחסנים בשומן, על פי אן לואיז גיטלמן, מחברת הספר “The Fast Track One Detox Diet”. לכן, בזמן שהפסדת משקל טובה לבריאות הכללית שלך ולדימוי הגוף, כפי שאתה מאבד שומן, אתה משחרר רעלנים מאוחסנים בעבר לגופך, דבר שעלול להגביר את הסיכון לבעיות בריאותיות אחרות, מזהיר גיטלמן.

עֵדוּת

במחקר שפורסם על-ידי חוקר ה- J. Lim ועמיתיו, משתתפים שדיווחו על איבוד כמויות גדולות של משקל במהלך העשור הקודם היו בעלי רמות גבוהות יותר של שישה מזהמים אורגניים בדם בדם בהשוואה למשתתפים עם עליה גדולה במשקל. למרות שהמחקר לא הראה בבירור כי ירידה במשקל גרמה לרמות גבוהות יותר של מזהמים, החוקרים מוסיפים כי הממצאים היו עקביים עם תהליך כזה ומחקרים אחרים הראו כי רעלים משוחררים מרקמת השומן במהלך הפסדים במשקל לטווח קצר.

דטוקסיפיקציה וירידה במשקל

מומחי בריאות טבעיים כגון Gittleman ממליצים לעשות דטוקסיפיקציה חלק חיוני של כל תוכנית הרזיה. בעוד הרפואה הקונבנציונלית אינה מכירה בצורך לסלק רעלים, הרי שהשיטה ההוליסטית הזו קיימת כבר מאות שנים. זה עוזר לחסל את toxins לך לבלוע על בסיס יומי, כמו גם אלה להציף את הגוף כאשר אתה מאבד משקל, מוסיף Gittleman.

שיטות דטוקסיפיקציה שכיחות כוללות צום, טיהור המעי הגס ושימוש בעשבי תיבול מיוחדים, תרגול שנמצא בסביבה מאז ימי היפוקרטס, לדברי ברנדה ווטסון, מחברת “האסטרטגיה של Detox”. שיטות אחרות לניקוי או לניקוי רעלים כוללות תרגילים, אמבטיות או סבונים באמצעות תרופות כגון מלחי ים או משקאות מוגזים, וסאונות. שיטות אלה להגדיל מזיעה ולהאיץ את חיסול toxins דרך איבר detoxification הגדול ביותר בגוף שלך — העור שלך.

שיטות

דטוקסיפיקציה יכולה לגרום לתופעות לוואי כגון כאבי ראש, בחילות ועייפות. התייעץ עם naturopath לקבלת הנחיות נוספות בנושא דטוקסיפיקציה. רופא המשפחה יכול גם לתת לך עצות על דרכים בריאה לרדת במשקל, כולל שינוי התזונה שלך ואת הפעלת תוכנית התרגיל.

זְהִירוּת