אפייה סודה לשטוף לעומת שמפו מבהיר

עם הזמן, כל ג’לים, lotions, pomades ו gunk אחרים לך לשים את השיער כדי לשמור את זה נראה בסדר להתחיל לבנות ולהיראות כמו משהו פחות בסדר. כאשר השיער שלך מתחיל להרגיש דביק ולהיראות רפה וחסר חיים, אתה יודע שהגיע הזמן לטיפול מבהיר כדי לשטוף את השיער מכל אלה טומאה. שתי שיטות הבהרה נפוצים, שטיפת סודה לשתייה ומרכך שמפו, לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות.

אבקת סודה לשתייה

סודה לשתיה היא תרכובת כימית המתרחשת באופן טבעי. זה מנקה – די טוב – על ידי מאוד בעדינות abrading הקרקפת והשיער שלך, זה שחיקה, עם זאת, יכול להיות מגרה את הקרקפת. בנוסף, סודה לשתיה היא בסיסית מאוד, עם pH של 9, ולא ממש מאוזן עם השיער שלך הקרקפת, אשר יש pH של כ -5. חוסר איזון זה pH יכול להוביל את השיער הופך יבש ופריך. אם תבחר סודה לשתיה לטהר, אתה רוצה לייבש ביסודיות את השיער שלך עם קרם לחות. בצד פלוס, סודה לשתיה הוא זול מאוד וזמין.

עושה סודה לשתיה סודה

אם תבחר לנסות לשטוף סודה לשטוף, להכין פתרון המורכב 1 כף סודה לשתיה לכל כוס מים. מערבבים את הפתרון שלך ממש טוב, עד שזה ברור. קבל את השיער שלך רטוב באמבטיה, הכיור או מקלחת ולאחר מכן לשפוך את הפתרון דרך השיער שלך, לעסות את הקרקפת ואת השיער. לשפשף את הפתרון דרך השיער שלך כמו שאתה היה שמפו, ולאחר מכן לשטוף ביסודיות. הקפד לבצע עם מרכך שיער לחות, שמן או חמאה.

שמפו מבהיר

הבהרת שמפו נוטים יותר להיות pH מאוזן כדי להתאים את השיער ואת הקרקפת. הם גם, עם זאת, צפויים להיות ארוז עם ייבוש ואולי כימיקלים מגרים כגון סולפטים. הם יכולים גם להכיל סיליקון, אשר מוסיפים ברק זוהר ו להחליק לשיער, אבל הם לא מסיסים במים נוטים לבנות על השיער, למעשה להביס את המטרה של שמפו מבהיר. הבהרת שמפו יכול להיות יקר מדי.

אפשרויות אחרות

אם אתה לא יכול להחליט בין סודה לשתייה אפייה שמפו מבהיר, אתה יכול במקום לבחור אפשרות אחרת לגמרי. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בשמפו עם גופרית ניקוי עדין יותר – כגון נתרן קוקולייל גליצין במקום נתרן lauryl סולפט, מציע NaturallyCurly.com. או שאתה יכול לבחור להשתמש במוצרי טיפוח השיער המכילים רק מסיסים במים – לא silicones – ולכן לשטוף בקלות וביסודיות עם מים ולא לגרום הצטברות. זה מבטל את הצורך להבהיר את השיער.