גבינה מול חלב

חלב וגבינה הם מוצרי חלב פופולריים המציעים ערך תזונתי יתרונות בריאותיים רבים. החלב המשמש במוצרים אלה יכול להיות נגזר פרות, כבשים או עיזים. המוצר הסופי משתנה בהתאם לסוג החלב ואת תהליך הייצור והוא יכול לנוע בין חלב טרי שמנת וגבינה חריפה קשה.

הפקה

חלב עובר תהליך פסטור לפני שניתן למכור אותו באופן מסחרי. לאחר החלב הוא שאוב, הוא מסונן כדי להסיר פסולת ועשויים להיות מועשרים עם ויטמינים A ו- D. חלב לאחר מכן מפוסטר כדי להסיר חיידקים מזיקים. לאחר שהחלב כבר מפוסטר, הוא עובר תהליך homogenization כדי emulsify את טיפות השומן כך הקרם לא נפרדת ולעלות העליון. גבינה מיוצר מחלב. תרבויות מתווספות לחלב מפוסטר כדי להתחיל בתהליך הגבינה. תרבויות אלה קובעות את המרקם והטעם של הגבינה. אנזימים מתווספים לתערובת כדי לעזור לחלב טופס curds. בשלב זה, הייצור משתנה בהתאם לסוג הגבינה. גבינות רכות מיוצרים מ curds, בעוד גבינות קשות יותר מבוצעים על ידי לחיצה על ריפוי ו curds.

תְזוּנָה

התזונה בסוגי החלב והגבינה תלויה בתהליך העיבוד שלהם: על פי מועצת החלב של קליפורניה, כוס אחת של חלב מלא מכילה 156 קלוריות, 8 גר ‘חלבון, 13 גרם פחמימות, 12 גרם סוכר, 8 גרם של שומן ו 301 מ”ג סידן. סוגי חלב כמו 1 אחוז ו רזה יש תוכן דל שומן וקלוריות. הערך התזונתי של הגבינות משתנה בהתאם לסוג שלהם ואת תהליך הייצור. אחד 2 עוז. מנה של גבינת צ ‘דר מכיל 114 קלוריות, 7 גרם של חלבון, 0.4 גרם של פחמימות, 9.4 גרם של שומן ו 204 מ”ג סידן.

יתרונות בריאותיים

חלב וגבינה הן מקורות מצוינים של סידן. זה מזין ממלא תפקיד חשוב במבנה העצם ואת השן. אכילה של דיאטה גבוהה בסידן יכולה לעזור להפחית את הסיכון לפתח אוסטאופורוזיס. סידן ידוע גם כדי לעזור להוריד את רמות לחץ הדם ולהפחית את הסיכון של יתר לחץ דם, כמו גם עוזר להגן על שרירי הלב שלך, על פי OrganicFacts.net, הן חלב וגבינה הם גם גבוהה בחלבון. חלבון מסייע ליצור, לחזק ולתקן את השרירים, רקמות ורצועות. חלבון גם מחזק את הציפורניים, העור והשיער.

שיקולים

למרות חלב וגבינה מציעים יתרונות בריאותיים פוטנציאליים רבים, ישנם מספר שיקולים תזונתיים לגבי הצריכה של מוצרים אלה. סה”כ שומן ותכולת שומן רווי חלב וגבינה יכול להיות גבוה מאוד, בהתאם עיבוד המוצר עבר. 2. בחר חלבון דל שומן או ללא שומן סוגי גבינה אם אתה בעקבות דיאטה דלת שומן.חלב וגבינה עשויה להיות גם השפעות בריאותיות שליליות אם אתה סובלני לקטוז. במצב זה, הגוף שלך לא יכול לעבד כראוי לקטוז, או סוכר חלב, במוצרי חלב. אם אתה לקטוז סובלני, למנוע מוצרים עם לקטוז, ולבחור ללא לקטוז חלב סוגים.