מזונות כדי למנוע את חילוף החומרים להאט

מטבוליזם תלוי במספר גורמים, כולל גנטיקה, מין, גודל גוף וגיל. למרות הדיאטה עשויה להיות השפעה קטנה על חילוף החומרים שלך, להיות פעיל יותר ולהשתתף בפעילות אירובית וגם אימון כוח היא דרך יעילה יותר כדי להגדיל את חילוף החומרים שלך. הגבלת הצריכה של כמה מזונות בריאים יותר יכול לעזור לך למזער עלייה במשקל ועשוי לעזור לשמור על חילוף החומרים שלך.

מזונות עתירי שומן

אכילה של דיאטה דלת שומן במשך חמישה ימים בלבד יכולה לשנות את חילוף החומרים שלכם, כמו גם להגדיל את הסיכון להתנגדות לאינסולין ולסוכרת, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Obesity בשנת 2015. הדבר נכון במיוחד אם אתם חווים מצבים מלחיצים לאורך כל היום, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Psychology Psychiatry בשנת 2014, אשר מצא כי אנשים שחוו דחקנים יום לפני אכילת ארוחה עשירה בשומן, שרפו פחות קלוריות בשש השעות הבאות מאשר אלו שלא חוו לחץ.

חומרי הדברה המכילים מזון

זיהום בחומרי הדברה הנקראים אורגנוכלורינים עלול לגרום לירידה בחילוף החומרים, כך עולה ממחקר שפורסם ב – International Journal of Obesity בשנת 2004. זה נורמלי לחילוף החומרים שלכם להאט במהלך ירידה במשקל בגלל משקל הגוף החדש שלכם, אך חשיפה לחומרי הדברה יכולה להאט המטבוליזם שלך יותר מהצפוי. בחר אורגני בעת רכישת פירות וירקות נוטים להיות הכי חומרי הדברה, כולל תפוחים, נקטרינות, אגסים, ענבים מיובאים, דובדבנים, תותים, אפרסקים, סלרי, פלפלים וחסה כדי לעזור להגביל את הזיהום הזה עם שאריות חומרי הדברה.

מזון מעובד היטב

מחקר שפורסם ב- Food & Nutrition Research בשנת 2010 מצא כי אנשים שאכלו ארוחה המורכבת בעיקר של מזון שלם שרפו יותר קלוריות במהלך היום מאשר אלה שאכלו גרסה מעובדת יותר של ארוחה זו עם אותה כמות של קלוריות. לאכול דגנים מלאים יותר, פירות וירקות כדי להגביל את האפקט הזה, כמו סיבים יכולים לעזור להגדיל את כמות השומן שאתם שורפים ולעזור להגביל את העלייה במשקל.

משקאות אלכוהוליים

מחקר שפורסם ב American Journal of Clinical Nutrition בינואר 2003 מצא כי ארוחות המכילות אלכוהול להפחית את כמות השומן שאתה שורף לפחות באופן זמני. צורכים לא יותר משתייה אחת ביום כדי להגביל את האפקט הזה ולעזור לשמור על חילוף חומרים בריא. במקום זאת, להתמקד במי שתייה, כמו גם תה וקפה במתינות.