סדק אחורי שבור על אופניים

כמו חלקים רבים על אופניים, סרנים חשופים תחזוקה לא נכונה סוגים מסוימים של השפעה. הציר האחורי על האופניים שלך עובר דרך freehub ומערכת של מסבים במרכז ההגה. כאשר סרן נשבר, מגוון דברים יכול להתרחש. לא כל הצירים ואת freehubs דומים. זיהוי רכיבים אלה והבנה כיצד הם פועלים הוא הצעד הראשון לקראת תיקון של סרן שבור.

Freehub הוא גליל מתכתי מאורך, בהתאם לסוג, ברגים לתוך רכזת ההגה או מאובטח על ידי אגוזים קונוס כי החוט על הציר. כל freehubs יש מתכת cogs, או כרטיסיות, כי להשתלב לתוך חריצים בתוך רכזת ההגה. Freehubs על אופניים קבועים רבים, כגון אופניים BMX ו ניסויים, יש זוגות כיוונית כפולה כי לא מאפשרים לך לחוף עם הרגליים על הדוושות כי הדוושות תמיד לסובב כאשר האופניים הוא מתגלגל. Freehubs על אופניים חד מהירות אחת ו multispeed יש גלגלי חד כיווני על הגוף freewheel המאפשרים לך לחוף עם הרגליים על הדוושות. שברים שבורים נבדלים באופניים קבועים, חד-אופניים ומרובי-אופניים.

Axles על BMX ו ניסויים האופניים נועדו לעמוד בפני ההשפעה של גלגל החזרות, לתפוס אוויר ונחיתה או רכיבה על שטח מחוספס. בדרך כלל, אלה axles לשבור מחוץ למרכז ההגה. כתוצאה מכך, הגלגל האחורי עלול להיתקע בין זרועות המסגרת או להתמוטט מתחת לאופניים. עם אולי מלבד אופני הרים, תקריות של שברים שבורים על אופניים חד-מהירות או מרובי-אופניים הם נדירים ולעתים קרובות לא נראים לעין. למעט חריגים מעטים, ניתן לייחס שבירה לנזקים פגומים שלא נוקו כראוי ושומנים. מיסבים יבשים יכולים להחליש מפני שחיקה מופרזת הנגרמת על ידי עפר. כאשר המסבים נכשלים, הציר מאבד את תמיכתו. אם תמשיך לרכוב על האופניים, הציר יכול לפצח או לשבור בתוך freehub תחת השפעה. במקרה זה, ייתכן שלא תגלו את הבעיה עד שהגלגל האחורי יינעל.

תיקון סרן אחורי שבור מתחיל עם הסרת הילוך קבוע או מהירות אחת או קלטת multispeed לגשת freehub ואת הציר. כלי ההסרה הם ספציפיים הספקטרום או קלטת מסוים. לחיצה או קלטת עם מרכז מושהה אחיד מוסרים באמצעות כלי טבעת נעילה ומפתח ברגים מתכוונן. מסובב עם מרכז מחורץ מוסר באמצעות מפתח ברגים. לאחר sprocket מוסר, היקף התיקונים ניתן לקבוע. אם ה- freehub אינו ניזוק באופן גלוי, וגוף ה- freewheel מסתובב ביד, ייתכן שהתיקונים יהיו מוגבלים להחלפת הסרן והמסבים השבורים. אחרת, יש להחליף את כל הרכיבים. לגבי כל נזק לאופניים, כגון זרועות מסגרת כפופות או מרכז גלגל פגום, תיקונים אלה נקבעים באותה עת.

Axles, freehubs ואת הכדור חשופים מיסבים יש לנקות ו שימון מעת לעת כדי להבטיח ביצועים אמינים. מסבים אטומים על אופניים חדשים רבים אינם דורשים שירות חייב להיות מוחלף כאשר ניזוק. הפנים של רכזת הגלגל האחורי צריך להיות מסורק ומשומן לפני התקנה מחדש של freehub, מסבים ו סרן. השתמש בחומר ניקוי לא רצוי ובחומר סיכה המומלץ המצוין במדריך השירות. שמירה על הכלים הדרושים, חומרי ניקוי ושמנים על היד חוסך זמן ועלות של חנות לתיקון.

סוגי Freehub

שְׁבִירָה

תיקונים

תחזוקה