תרגילים לברציטיס בברך

ברסיטיס הברך היא דלקת של בורסה, שק קטן, מלא נוזל הממוקם ליד מפרק הברך. כאשר הבורסה הופכת לדלקתית, היא עלולה לגרום לכאב או לניידות מופחתת בברך. הברך ברסיטיס יכול להיגרם על ידי לחץ תכופים, כגון מכריעה, מכה ישירה לברך או זיהום חיידקי. הטיפול כולל שילוב של תרופות ותרגילים כדי לסייע בהפחתת כאב ודלקת.

מַשְׁמָעוּת

פיזיותרפיסט יכול לספק תוכנית תרגיל המותאמת במיוחד לצרכים שלך. תוכנית זו יכולה לעזור לך להחזיר את התנועה, כוח ותפקוד בברך המושפעת. אם הכאב הוא כל כך חמור הוא משפיע על היכולת שלך לבצע פעילויות היומיום, מרפא בעיסוק יכול להציע שינויים עבור פעילויות שנעשו קשה להציע דרכים למנוע פגיעה מחדש.

סוגים

הרופא או הפיזיותרפיסט שלך יכולים לרשום מתיחה של גידולי האסטרינג כחלק משגרת התרגיל. שכב על הגב שלך עם הישבן שלך קרוב לפתח, ולהגיע הרגליים שלך לפניך. הרם את הרגל המושפעת והנח אותה על הקיר הסמוך למסגרת הדלת. החזק את המיקום הזה כפי שאתה מרגיש למתוח בחלק האחורי של הירך. תרגיל נוסף הוא מותח הירך. שכב על הגב, לכופף את הברכיים והניח את הרגליים על הרצפה. מורחים את הברכיים לאט לאט, מתיחה את שרירי הירך. עגל המותח הוא גם אפשרות. מניחים את הידיים על הקיר בגובה העיניים ולשים רגל הפצועה שלך על 12 ס”מ מאחורי הרגל הטובה שלך. שמור את הרגל הפגועה ישר ואת העקב על הרצפה. זז מעט קדימה, נשען אל הקיר עד שאתה מרגיש מתיחה בשרירי השוק.

מסגרת זמן

ריפוי בורסיטיס עלול לקחת זמן וסבלנות. על פי Life123, אתה יכול לצפות שזה ייקח שבועיים עד שלושה שבועות כדי להתחיל להרגיש טוב יותר. ריפוי מלא יכול לקחת בין שישה שבועות לשנה, בהתאם לחומרת הפציעה. זה לא עד שיש לך לחלוטין ריפוי כי אתה צריך להתחיל תרגילים כדי לנסות למנוע הישנות.

מניעה / פתרון

ניתן למנוע bursitis. למד לזהות את הפעילויות הגורמות להתלקחויות, כגון כיפוף מוגזם, ולהימנע מהן. אם זה בלתי אפשרי להימנע מכריעה, כרית הברכיים על ידי הנחת כר מתחת. קח הפסקות בין פעילויות לתת הברכיים הזדמנות לנוח. הקפד למתוח ולחזק את האזור סביב הברך לפני שאתה חווה כאב כדי לשפר את הגמישות ואת הכוח סביב האזור. הימנע לשבת במשך תקופות זמן ארוכות – לקום וללכת כל 20 עד 30 דקות, ולהפוך את כל הגוף סביב במקום פיתול על המותניים.

אַזהָרָה

אל תנסה לטפל ברציטיס בברך בעצמך. אם אתה חושב שיש לך bursitis, לראות את הרופא להערכה. בנוסף פיזיותרפיה, הוא עשוי גם לספק תרופות לייעץ לך לא לשים שום לחץ על הברך עד שאתה ללא כאבים.