האם פרצופך מתפרץ כאשר אתה נכנס להריון?

כאשר מצפים, נשים יכולות גם לצפות לשינויים לא רצויים לעור שלהם כגון סימני מתיחה, melasma, דליות ורידים ועור תגים. שינויים הורמונליים יכולים גם להוביל למצב עור שכיח ביותר המשויך לעתים קרובות עם שנות העשרה: אקנה. הפנים שלך יכול לפרוץ במהלך ההריון, עם זאת, אסטרטגיות בית פשוט יכול לעזור לך להפחית פצעונים.

הורמונים

Mayo Clinic דרמטולוג לורנס גיבסון קובע כי אקנה אתה מקבל במהלך ההריון הוא לא שונה מכל סוג אחר של אקנה. במהלך ההריון, הגוף שלך מייצר הורמונים כי להחריף את ייצור שמן העור שלך. נשים יכולות גם לחוות אקנה מבוגר עקב תנודות הורמונליות הקשורות תקופות הווסת שלהם או כאשר הם מתחילים או להפסיק באמצעות גלולות למניעת הריון. עודף שמן לגרום על ידי שינויים הורמונליים, תאי העור המתים לשפוך בתוך השיער שלך זקיקים וחיידקים באופן טבעי על העור שלך הם שלושה גורמים התורמים לאקנה.

אקנה

האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה מסבירה כיצד מתרחשות פריצות. תאי העור המתים בתוך זקיקי השיער שלך משלבים עם עודף השמן כדי ליצור תקע בתוך הנקבוביות. חיידקים עשויים גם לכודים בתוך הנקבוביות ולגרום נגעים אדומים מודלקים. דלקת המתרחשת עמוק בתוך הנקבוביות עלולה לגרום לכאב כואב או גולם.

פתרונות

אם הפנים שלך פורצת במהלך ההריון, האגודה האמריקאית להריון, או APA, ממליץ לשטוף את הפנים שלך באופן קבוע עם ניחוח נקי ניחוח כל בוקר ולילה. עפיצות קלה יכולה לעזור להסיר עודף שמן מפניך, אולם, להימנע מעכברים קשים שעלולים להכיל תרופות נשים בהריון צריך להימנע. מעקב עם קרם לחות ללא שמן. גיבסון קובע כי שמירה על השיער שלך נשטף והרחיק מן הפנים שלך עשוי גם להיות מועיל, כמו יכול באמצעות קוסמטיקה ללא שמן. תרופות אקטואליות מסוימות ניתן להשתמש בתור טיפול קו השני לאקנה המתרחשת במהלך ההריון, עם זאת, תרופות דרך הפה נמנעים בדרך כלל.

זהירות

כמה טיפולים באקנה אינם מתאימים לנשים בהריון, שכן הם יכולים להזיק לילד שטרם נולד. חלק מהתרופות הללו כוללות tetracyclines אוראלי ו isotretinoin, כמו גם רטינואידים מקומיים. אם אתה לא יכול לקבל את acne תחת שליטה בזמן שאתה מצפה, לדבר עם הרופא המטפל או רופא עור על אפשרויות הטיפול הבטוח ביותר שלך.