אני סופג חומצה פולית בזמן שאני לוקח lamictal?

למיקטל, אשר שמו הגנרי הוא lamotrigine, הוא תרופה נוגדת פרכוסים המשמשת לבדה או עם תרופות אחרות לטיפול בהתקפים אצל מבוגרים וילדים עם אפילפסיה. למיקטל משמש גם בחולים עם מחלה דו קוטבית. למיקטל פועלת על ידי הפחתת פעילות חריגה במוח. אם אתה אישה בגיל הפוריות, הרופא שלך עשוי לייעץ לך להגדיל את צריכת חומצה פולית בזמן שאתה לוקח Lamictal.

למיקטל וחומצה פולית

חומצה פולית היא מסיס במים מסיס ויטמין B המסייע לגוף להפוך תאים בריאים חדשים. למיקטל יכול להפחית את ספיגת החומצה הפולית. אם תחליט להיכנס להריון בזמן נטילת Lamictal, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​לך להתחיל לקחת 5 מ”ג של חומצה פולית כל יום, על פי מידע באתר האינטרנט NetDoctor.co.uk. להתחיל לקחת את חומצה פולית ספקים ברגע שאתה מפסיק להשתמש באמצעי מניעה. אם יש לך מספיק חומצה פולית בגוף שלך לפני ההריון ובמהלך ההריון, זה יכול למנוע מומים גדולים הלידה של הצינור העצבי כגון ספינה ביפידה.

חומצה פולית

הצריכה היומית המומלצת של חומצה פולית היא 400 mcg אצל נשים הרות. עם זאת, אם אתה על טיפול Lamictal, הצריכה היומית המומלצת של חומצה פולית הוא 5 מ”ג. חומצה פולית נמצא מולטי ויטמינים מעל הדלפק וויטמינים טרום לידתי. התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת תוספי חומצה פולית OTC. הרופא ימליץ לך על תוספי הטוב ביותר לקחת או שהוא יכול לכתוב לך מרשם.

מקורות טבעיים של חומצה פולית

אם אתם מתכננים להרות, להגדיל את צריכת מזונות עשירים חומצה פולית ברגע שאתה מפסיק להשתמש באמצעי מניעה. ניתן לקבל חומצה פולית ממזונות כגון תרד, קלס, ירקות ירוקים, חרדל, עלי דלעת, ברוקולי, אפונה, כבד בקר, חלב, יוגורט, גבינה, דגנים מלאים, לחמים מועשרים, על פי MedlinePlus.

חומצה פולית יריות

הרופא עשוי להמליץ ​​על זריקות חומצה פולית אם יש לך מחסור חמור בחומצה פולית. חומצה פולית יריות ניתנות זריקות תוך שריר בשרירי הידיים, הירכיים והישבן. אתה עלול לחוש כאב, אדמומיות ו גירוי באתר ההזרקה. חפשו טיפול רפואי מיידי אם אתם מפתחים תגובה אלרגית לאחר קבלת זריקות חומצה פולית.