הבדלים בין שמנים אתריים ושמנים ניחוח

אנשים רבים לבלבל את המונחים “שמן אתרי” ו “שמן ניחוח” בגלל תרגול שגוי תכופים של שימוש במונחים אלה לסירוגין. עם זאת, שמנים אתריים ושמנים ניחוח שונים במספר דרכים. למרות ששני סוגי השמן יכולים לשמש לפעמים לאותן מטרות, הם שונים מבחינה כימית, מתומחרים בצורה שונה ויש להם תכונות שונות.

שמנים חיוניים

שמנים אתריים הם מוצרים טבעיים שחולצו במספר דרכים מן הצמחים, עם זאת, כל הצמחים אינם מכילים שמנים אתריים. שמנים אתריים המופקים מצמחים מכילים תכונות ארומטיות המשמשות כתרופות למספר בעיות. שמנים אתריים משמשים בפועל ארומתרפיה כדי לעזור להקל על כאבי שרירים, בעיות רגשיות, בעיות וסת, בעיות עור, דלקת פרקים ועוד, על פי הסופרת ג’וליה Lawless בספרה “מאויירת האנציקלופדיה של שמנים אתריים.

שמני ריח

שמני בשמים הם מוצרים סינתטיים ולכן אין להם את תכונות הריפוי הטבעי של שמנים אתריים. שמני בשמים הם למעשה ניחוח “נעים”, ושמים מודרניים רבים נוצרים באמצעות שמנים ריחניים. אפשר ליצור כמעט כל ארומה בשמן ניחוח, שלא כמו שמן אתרי, אשר מופק מהצמח.

רכיבים כימיים של שמנים אתריים

המרכיבים הכימיים של שמנים אתריים רבים הם מורכבים וקשים לשחזור synthetically, לא כל המרכיבים הכימיים בשמנים אתריים זוהו במדויק על ידי מדענים. שמנים אתריים הם נדיפים, בהתאם שמן אתרי, ניתן לזהות שמן, באמצע או בסיס שמן לב. המרכיבים הכימיים של שמנים אתריים משתנים באותו מינים של צמח בגלל העונה, האקלים והתנאים הגדילים, מה שאומר שניחוח שמן חיוני משתנה מעט בין קבוצות שונות, על פי המחבר ארומתרפיסטית שירלי מחיר בספרה “ארומתרפיה חוברת עבודה.

רכיבים כימיים של שמני ריח

שמני בשמים אינם נדיפים כי הם עשויים סינתטי, ולכן, שמנים ריח בדרך כלל נמשך יותר מאשר שמנים אתריים. מגוון של שמנים ניחוח הוא הרבה יותר רחב מאשר שמנים אתריים כי כמעט כל ניחוח יכול להתבצע במעבדה. שמני בשמן עשויים להכיל אחוז מסוים של שמנים אתריים, אבל הם לא טבעיים לחלוטין, כמו שמנים אתריים.

מחיר של שמנים חיוניים

שמנים אתריים משתנים במידה ניכרת במחיר, בהתאם לסוג, העונה וזמינות. כמה שמנים אתריים, כגון רוז ואלמוג, הם תמיד יקר בגלל תהליכי מיצוי מורכבים בזמן המעורבים. אם עלה שמן אתרי במחיר זול, סביר להניח שהוא מהול, נוהג נפוץ בשימוש על ידי ספקים מסוימים כדי ליצור שולי רווח גבוהים יותר תוך אספקת מוצר “מזויף”. הדר שמנים אתריים הם בדרך כלל זול בגלל הקלות של מיצוי.

שמני בשמן הם הרבה יותר זול מאשר שמנים אתריים בגלל הקלות שבה הם עשויים סינתטית, כמעט כל ארומה זמין כמו שמן ניחוח. דוגמאות של שמנים ריח שלא ניתן לחלץ בתבנית שמן אתרי כוללים בננה, תות, מלון, תפוח, פאי אוכמניות ועוגה פאדג ‘חם.

מחיר שמני הניחוח

שימושים של שמנים אתריים ושמנים ריחניים

שמנים אתריים משמשים לעתים קרובות בפועל ארומתרפיה עבור המאפיינים הטיפוליים שלהם. בנוסף, שמנים אתריים משמשים בשמים, מוצרי גוף, סבונים, דטרגנטים וכמו טעמים במזון ואלכוהול. שמנים בשמן משמשים בדרך כלל סבונים, בשמים קרם גוף, והם המועדפים של יצרני מלאכה בזכות מגוון של ניחוחות זמין. הם זולים יותר מאשר שמנים אתריים והם נמשכים זמן רב יותר.