הם מולים בריא?

מולים, סוג של צדפה אשר בשרו יש טעם מתון, מלוח, לעשות עבור תוספת דקדנטי עדיין בריא לתזונה. הם צדדי במטבח, והם עובדים היטב בסלטים, מרקים או כמו ציפוי לפסטה. מולים נמוכים כספית, מה שהופך אותם בטוח לצריכה על ידי נשים הרות וילדים, שהם בדרך כלל רגישים יותר כספית. הם יכולים לצרוך מולים ודגים אחרים כספית נמוכה עד פעמיים בשבוע. אכילת מולים גם מגביר משמעותית את צריכת המזון התזונתי שלך, אבל הם מכילים גם נתרן וכולסטרול, אשר מוריד את הערך התזונתי שלהם.

כל מנה של 6 אונקיות של מולים מאודים – הבשר מכ -20 מולים, על פי סימפלי מאכלי ים – מכיל 292 קלוריות, או כ -15 אחוזים מהקצבה היומית שלך על דיאטה 2,000 קלוריות. מעט יותר ממחצית קלוריות אלה, או 55 אחוזים, מגיעים 40.5 גרם של חלבון מולים. רק מנה אחת מספקת 72 אחוזים של צריכת חלבון מומלץ לגברים ו -88 אחוזים עבור נשים. כל מנה 6 גרם של מולים מאודה מכיל גם 7.6 גרם של שומן, המהווה 23 אחוזים של תוכן הקלוריות. מתוך זה, רק 1.4 גרם מגיעים שומן רווי מזיקים.

מולים להתפאר תוכן מינרלי מרשים. צריכת 6 גרם של מולים מאודה מגדילה צריכת סלניום שלך על ידי 152.3 מיקרוגרם, תוך הגברת צריכת המנגן שלך על ידי 11.6 מיליגרם. זה עונה על כל הסלניום שלך ואת הדרישות מנגן ליום. מנגן זה שופע מולים מסייע לגוף שלך לסנתז הורמוני מין, מסדיר את רמות הסוכר בדם ושולט קרישת הדם. סלניום מולים שומרת על תפקוד חיסוני בריא, ופועל כמו נוגדי חמצון להילחם הנזק הסלולר.

כלול מולים בתזונה שלך תוכל להגביר את צריכת הוויטמינים שלך, במיוחד את צריכת ויטמינים B-12 ו- C. ויטמין B-12 עזרי הוודציה מצב הרוח, משחק תפקיד תקשורת העצבים ומסייע לגוף לנצל ברזל. ויטמין C מולים מסייע לחזק מגוון של רקמות, כולל הרצועות והגידים, ושומר על השיניים בריא. כל מנה של 6 אונקיות של מולים מהבילים מכילה 23.1 מיליגרם של ויטמין C – שהוא 26 ו -31% בהתאמה, של הצרכים היומיומיים של ויטמין C לגברים ולנשים – יחד עם 40.8 מיקרוגרם של ויטמין B-12, או את כל צריכה יומית מומלצת.

מולים גבוהים ב נתרן, אז אתה צריך לצרוך אותם במתינות. כל מנה 6 גרם מכיל 627 מיליגרם של נתרן, המהווה 42 אחוז של מגבלת היומי שלך נתרן. שים לב קרוב לצריכה הנתרן שלך בימים שאתה אוכל מולים, ולהימנע מזונות עמוסי נתרן, כגון מזון מעובד ומהיר. מולים מכילים גם 95 מיליגרם של כולסטרול, או 32% מהגבול היומי המומלץ. כתוצאה מכך, מולים עלולים להוות סיכון בריאותי אם אתם רגישים לכולסטרול תזונתי.

קלוריות, חלבון ושומן

סלניום ומנגן

ויטמינים B-12 ו C

תיזהר עבור נתרן וכולסטרול