הם משלשלים בטוח לכליות?

משלשלים בכמויות קטנות ולא נדירות עשויים לסייע לווסת את תנועות המעי הרגיז ולא לפגוע בכליות או באיברים אחרים, על פי MayoClinic.com. אם אתה משתמש משלשלים כדי לרדת במשקל, לקחת אותם לעתים קרובות או במינונים גבוהים, אתה יכול להזיק חלקים של הגוף שלך ובמקרים קיצוניים אפילו למות. ההימור הבטוח ביותר שלך הוא לא לקחת משלשל מבלי לדבר עם הרופא שלך או אחר בריאות מקצועי.

השפעות על הכליות

אם אתה לוקח יותר מדי משלשל, הכליות שלך יעבור הרבה יותר מים, אלקטרוליטים ומינרלים מהרגיל, מזהיר את אוניברסיטת איווה בתי חולים ומרפאות. בסופו של דבר, אתה יכול לסבול אבנים בכליות או אי ספיקת כליות. הסיבה העיקרית של אבנים בכליות היא התייבשות. אם אתם סובלים מכאב חמור, דם בשתן או שתן בצבע לא תקין, ייתכן שיהיו לכם אבנים בכליות וזקוקים לעזרה רפואית.

תלות פיזית

מלבד הנזק הפוטנציאלי לכליות, שימוש משלשל מוגזם יכול לגרום לתלות פיזית, על פי Go שאל אליס! כמו התעללות משלשל נמשך, המעי הגס דורש מינון גדול יותר תכופים כדי ליצור תנועות מעיים נורמלי. יש אנשים להיות כל כך תלויים משלשלים כי הם לא יכולים לקבל מעיים תנועות בלי לקחת משלשלים, המהווה בעיה רפואית חמורה.

סיבוכים פוטנציאליים נוספים

עוד חשש מרכזי המשפיע על התעללות משלשל הוא חוסר איזון אלקטרוליטי, אשר לא רק משפיע על הכליות, אלא איברים אחרים כגון הלב, מזהיר ללכת לשאול את אליס! ייתכן גם סובלים מתת תזונה לאחר שימוש לרעה משלשל. בעיות בריאותיות פוטנציאליות אחרות כוללות חולשה, התקפים ובלבול. אם אתה לוקח תרופות אחרות, אתה מסתכן למזער את האפקט של אותם כאשר אתה משתמש משלשל. אנשים קשישים נמצאים בסיכון מיוחד לסבול מבעיות הקשורות משלשלים, במיוחד כשמדובר בצמצום ההשפעות של תרופות אחרות.

חלופות טבעיות

אם אתם רוצים למנוע עצירות וגם להגן על הכליות ועל איברי גוף אחרים, נסו פתרונות אחרים במקום לקחת משלשלים ללא מרשם, מייעצים לבתי חולים ומרפאות של אוניברסיטת איווה. לשתות לפחות שמונה 8 גרם. כוסות מים מדי יום. פעילות גופנית סדירה הולך לשירותים מיד לאחר הארוחות גם מסייע בקידום תנועות המעי הרגילות. גם לבלוע יותר סיבים דרך פירות, ירקות, סובין חיטה ושיבולת שועל. אם אתה חייב לקחת משלשל או ספקים, פנה לפתרונות עשירים בסיבים כגון Metamucil ו Fibercon או משלשלים עם psyllium זרע כתוש.