מזון לאכול בזמן דיאטה ketogenic

מבחינה רפואית, הדיאטה הקטוגנית הקלאסית משמשת לסיוע בהתקפים. אבל דיאטה דלת שומן, דל שומן, הפכה את המיינסטרים כגרסה שהשתנתה, שיכולה לשמש כתזונה להורדת משקל. למרות שאתה רשאי לאכול מזונות מכל קבוצות המזון על דיאטה ketogenic, חלקים של סוגים מסוימים של מזון עשוי להיות קטן בהרבה מאלה אתה רגיל. התייעץ עם הרופא שלך לפני ביצוע שינויים בתזונה.

המטרה של דיאטה ketogenic היא לקבל את הגוף במצב של ketosis, אשר כאשר הגוף משתמש שומן במקום גלוקוז עבור אנרגיה. זה נעשה על ידי שינוי התזונה שלך, כך שאחוז גדול של הקלוריות שלך מגיע שומן.היחס משמש כדי לקבוע את כמות הפחמימות אתה יכול לקבל, אשר נע בין 4 גרם של שומן עבור כל 1 גרם של פחמימות עד 1 גרם של שומן עבור כל 1 גרם של פחמימות. עבור מישהו מנסה לרדת במשקל על דיאטה ketogenic שונה, כמות החלבון צריך להיות מספיק כדי לענות על הצרכים שלך, וזה בין 10 אחוזים ו -35 אחוזים של קלוריות, על פי הנחיות התזונה 2010. לדוגמה, על דיאטה של ​​1,200 קלוריות עם יחס של 4 עד 1 של שומן כדי carbs ו 20 אחוז קלוריות שלך מחלבון, אתה תהיה מותר 10 גרם של פחמימות, 60 גרם של חלבון ו 102 גרם של שומן. על יחס של אחד לאחד, אתה תהיה מותר 60 גרם של פחמימות ו 80 גרם של שומן, עם אותה כמות של חלבון.

כדי לשמור על ketosis – אשר מסייע לך לשרוף שומן בגוף – שומן וחלבון צריך לפצות את רוב הצריכה שלך על דיאטה ketogenic. אפשרויות שומן בריא כוללים שמנים צמחיים כגון שמן זית, חריע, חמניות, קנולה, בוטנים ושמן שומשום, יחד עם מיונז. קרם כבד ושמן קוקוס עשויים לשמש גם כמקור של שומן על דיאטה ketogenic. עם זאת, שומנים אלו הם גבוהים בשומן רווי, ויש להשתמש בהם במשורה.כדי לענות על הצרכים שלך חלבון, עוף, בשר אדום רזה, ביצים, פירות ים טופו לעשות בחירות טובות. סלמון, טונה וסרדינים עשירים בחלבון ובחומצות שומן אומגה -3 חיוניות, ומייצרים מקור בריא של חלבון ושומן בתוכנית התזונה שלכם.

זה טוב לאכול מגוון רחב של מזונות מכל קבוצות המזון על דיאטה ketogenic – אבל בגלל יחסי מקרונוטריינטים, האפשרויות carb שלך עשוי להיות מוגבל. כדי לקבל את המספר הגדול ביותר של חומרים מזינים מן המכילים פחמימות, כולל אלה עשירים ויטמינים ומינרלים. בחירות בריאות כמו פירות יער, אבטיחים, מלון ותפוזים, וירקות לא עמילניים כגון תרד, חסה, ברוקולי, שעועית ירוקה, פטריות, מלפפונים ואספרגוס, דגנים מלאים, לחם ועמילנים בריאים אחרים, כגון בטטות ואת סקווש החורף, הם מקור מרוכז יותר של פחמימות. אתה יכול לכלול מזונות אלה בתזונה אם הם חושבו כדי להתאים את התוכנית שלך. לדוגמה, אתה יכול לשמור את כל carbs לארוחת בוקר, כך שאתה יכול לקבל פרוסת טוסט או 1/2 כוס דייסת שיבולת שועל.

כדי לשמור על ketosis ובריאות טובה, אתה צריך להימנע מזונות עתירי פחמימה המציעים ערך תזונתי מעט. מזונות אלה כוללים ממתקים, עוגיות, גלידה, סודה, פשטידות, מאפים ומוצרי לחם קמח מעודן ודגנים. אתה גם רוצה להימנע ממתיקים הוסיף כגון סוכר, דבש, ריבה, ג ‘לי מתוק התבלינים כגון catsup וסלט רוטב.

יש לשקול היטב את המזון ולמדוד אותו לאחר ביצוע דיאטה קטוגנית. לארוחת בוקר על תוכנית דל קלוריות עם יחס של ארבעה לאחד, אולי יש לך חביתה שלוש ביצים, מבושל 1 כף שמן צמחי ומלא 1/2 כוס תרד גלם. ארוחה זו מכילה 30 גרם של שומן, 22 גרם חלבון ו -3 גרם פחמימות, ואכלו 3 גרם של סלמון מבושל ב -2 כפיות שמן זית, עם 1/2 כוס של ירקות מעורבים עם 2 כפות שמן זית , עבור 29 גרם של שומן, 22 גרם חלבון ו 3 גרם של פחמימות; כוס אחת של טופו המשרד, מוקפץ 1 כף שמן שומשום, עושה אפשרות קטוגנית ארוחת ערב, ויש לו 30 גרם של שומן, 14 גרם של חלבון ו 5 גרם של פחמימות.

הדיאטה הקטוגנית היא דיאטה מגבילה מאוד, ויש לעקוב אחריה רק ​​בהכוונת רופא. זה גם לא נועד להיות אחריו לאורך זמן. למרות מחקר שפורסם בשנת 2004 ניסויים קלינית קלינית מצאו כי גרסה ליברליזציה יותר של הדיאטה – עד 30 גרם של פחמימות – היה בטוח לעקוב אחר ירידה במשקל במשך 24 שבועות. בנוסף, בשל אפשרויות מזון מוגבלות, אתה עלול למצוא את הדיאטה קשה לעקוב; בשל יחסי מקרונוטריינט, ייתכן שיהיה קשה לענות על הצרכים התזונתיים. ייתכן שתרצה להוסיף מולטי ויטמין ותוסף מינרלים כדי להבטיח את כל הצרכים הם נפגשו.

על דיאטה קטוגנית עבור הרזיה

שומן וחלבון מזונות לאכול על דיאטה קטוגנית

פחמימות על דיאטה קטוגנית

מזון להימנע

יום אופייני על דיאטה קטוגנית

דברים לשקול