עושה שיער בלייזר עבודה?

שחזור שיער בלייזר עורר ויכוח סוער בין מנתחים לשיקום שיער קונבנציונאלי וספקי טיפולי לייזר. כאשר ה”ניו-יורק טיימס “דיווח על דרך לא-אנרגטית לשחזור זקיקי דילול שנקראו” photobiostimulation “ביוני 2005, שחזור שיער בלייזר כבר הוצג בהופעות חדשותיות כמו” Dateline NBC “. למרות תשומת הלב התקשורתית והשיווק הכבד של טיפולים פנים-אל-פנים ומסרקי שיער בלייזר לשימוש ביתי, מומחים רפואיים וארגוני נשירת שיער מקצועיים מטילים ספק לגבי היעילות של שחזור שיער בלייזר.

תהליך

בראיון ל”ניו יורק טיימס “, הביע רופא העור סנדי טסאו, מדריך בבית הספר לרפואה בהרווארד, ספקנות. לייזרים שימשו בעיקר כדי להסיר שיער – לא לעודד לצמיחה מחודשת. עם זאת, Tsao ציין כי כאשר לייזרים שימשו להסרת שיער באנרגיה לא מספקת, צמיחת השיער צוין. “אז עכשיו התיאוריה היא, אם אתה יכול לעורר את זקיק כדי להפעיל מחדש את תאי השיער, אתה יכול לקבל צמיחת שיער חדשה,” Tsao אומר. ד”ר אלן באומן, אשר הוצג על “Dateline,” שיחות לייזר לשיקום שיער “לייזר נמוך טיפול אור”, או LLLT. באומן מסביר כי אור הלייזר נספג על ידי תאים, אשר בתורם תיקונים אותם ומעודד לצמיחה מחודשת. על פי “ניו יורק טיימס” מאמר, לייזר שיער לשיקום לא יביא זקיקי שיער מתים בחזרה לחיים, עם זאת, זה יהיה לעורר זקיקים במצב של ירידה ולעשות שיער קיים עבה ומלאה יותר.

טיפול פנים

לייזר לשיקום שיער יכול להיות מסופק על ידי רופאים כגון באומן המתמחים בטיפול, או בסלונים. לדברי ד”ר אלן פלר, חבר הברית הבינלאומית של מנתחים לשיקום שיער, “במשרד” מכסה המנוע טיפולים המסופקים על ידי מקצוען רפואי יכול לעלות $ 4,000 מדי שנה. במאמר “ניו יורק טיימס” עולה כי טיפולי סלון הכוללים שני מפגשים שבועיים לשלושה עד שישה חודשים נעים בין 2,800 ל -3,500 דולר.

התקנים לצרכן

שחזור שיער בלייזר יכול גם לעשות בפרטיות של הבית שלך. מוצר אחד, LaserMax LaserMomb, אושר על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקני לצורך בטיחות, אך לא יעילות, אומר “ניו יורק טיימס”. המכשיר, אשר ניקה על ידי ה- FDA לגברים עם רמות מתונות של andopetic alopecia, או baldness דפוס, מיוצר על ידי Lexington הבינלאומי ומוכרת בסביבות 500 $ בחודש אוגוסט 2010. מסרק לייזר משמש שלוש פעמים בשבוע טיפולים עצמיים קח 15 דקות.

מה אומרים מומחים

רופאים רבים אינם משוכנעים לשיקום שיער בלייזר הוא יעיל. Tsao אומר מתאר שיטה זו של טיפול בשיער דליל כמו “קפיצת אמונה ענקית.במקרים שבהם זה קורה, זה להיט אקראי”. פלר, מבקר פרואקטיבי יותר של שחזור שיער בלייזר, קובע כי קורות לייזר בעלות עוצמה נמוכה, מאותו סוג המשמשות בסורקי חנויות מכולת וברשתות מפתחות, חסרות לקוחות מרוצים: פלר מצביע על שיווק כבד של שירותים ומכשירים כאלה , כמו גם תשומת הלב התקשורתית, כמו שני מרכיבים לשיקום שיער בלייזר של הצלחה כלכלית. הוא נכנס למצב שבו חלק מהחברות משתמשות בתמונות מטעות “לפני ואחרי”, שבהן השיער של המטופל רטוב בתצלום “לפני”, מה שהופך אותו למראה דק יותר, בעוד שהתמונה “אחרי” מתארת ​​את הלקוח עם שיער יבש, שנראה מלא יותר. פלר קובע כי ניסיונות ברורים כאלה לרמות את הציבור “צריך להעלות דגל אדום גדול נגד … בתעשייה.

אפשרויות אחרות

אין דרך לרפא התקרחות, בין אם זה קבוע baldness או אובדן שיער זמני, אומר Mayo Clinic. אפשרויות פחות יקר עבור גברים ונשים כוללים טיפול מקומי הנקרא minoxidil, אשר אושרה על ידי ה- FDA. גברים עם קרחת דפוס עשויים להיות מועמדים מתאימים עבור תרופות מרשם דרך הפה שנקרא finasteride. שתי האפשרויות הללו דורשות שימוש מתמשך של התרופה. ניתוחי השתלת שיער כירורגי מציעים פתרון לטווח ארוך כדי baldness דפוס, עם זאת, Mayo Clinic עולה כי ככל התקרחות מתקדמת, השתלה נוספת עשויה להיות נדרשת. שוחח עם הרופא שלך על הטיפול הרפואי המתאים ביותר למצבך.