קשיו & cramps

לדעת מה גורם התכווצויות הבטן שלך לאחר אכילת קשיו יכול לעזור לך לטפל בסימפטומים שלך ולמצוא הקלה. התכווצויות בטן יכול להיות לא יותר מאשר גז לכודים במערכת העיכול שלך. התכווצות מוגזמת או חמורה יכולה להיות סימן למצב רפואי חמור יותר. אם התכווצויות להישאר יותר מאשר כמה שעות או אם הם מחריפים, להתקשר לרופא שלך.

גז מעי

גז צורות כמעט בכל פעם שאתה אוכל משהו. לדוגמה, אם קשיו לא לעכל באופן מלא, את הסיבים של אגוזים תסיסה במעי הגס, אינטראקציה עם חיידקים. התוצאה של תסיסה היא כמויות מוגברות של גז. יותר מדי גז שלא גורש מפעיל לחץ על המעיים, גורם לכאבים חדים. כאבי גזים גורמים לתחושה מסובכת או לתחושה של מלאות בבטן התחתונה, ומקלים כאשר יש לך תנועת מעיים או מעבירים דלק.

אלרגיה לעץ עץ

אגוזי עץ, כגון קשיו, הם בין האלרגנים למזון הנפוצים ביותר. אם אתה אלרגי לקשיו, המערכת החיסונית שלך רגישה מדי לחלבונים באומים. רגישות יתר זו גורמת לכימיקלים להשתחרר בכל הגוף ברגע שאתה בולע קשיו, אשר יכול לגרום לדלקת בבטנה של מערכת העיכול שלך. הדלקת מייצרת התכווצויות, כאבי בטן, שלשולים, הקאות ובחילות. אלרגיה עץ גורם לתסמינים אחרים לפתח לצד התכווצויות בבטן. תסמינים אחרים כוללים גודש באף, פריחות בעור, כוורות, סחרחורת, קוצר נשימה וחוזק בחזה.

הרעלת מזון

התכווצויות שמתחילות בתוך ארבע שעות לאחר אכילה של קשיו עשויים להיות סימן להרעלת מזון, במיוחד אם התכווצויות מתמשכות והולכות. הרעלת מזון מתרחשת כאשר אתם אוכלים קשיו מזוהמים עם אורגניזם זיהומיות. זיהום יכול להתרחש בכל שלב של תהליך הייצור, כגון קציר, אריזה או הכנה. חיידקים, רעלנים, וירוסים או טפילים גורמים להרעלת מזון. הסימפטומים כוללים התכווצויות בטן, חום, הקאות, שלשול מוגזם ועייפות.

תסמונת מעי רגיז

תסמונת המעי הרגיז עלולה לגרום לכאבי בטן ולהתכווצויות לאחר אכילת קשיו. קשיו עשוי להיות בין מזונות “ההדק” שלך, מה שמוביל להתלקחות IBS. IBS הוא מצב עיכול כרונית הגורמת לתסמינים במעי הגס ובבטן. למרות שהמצב אינו מזיק באופן פיזי למערכת העיכול שלכם, הסימפטומים גורמים למבוכה ועשויים להגביל אתכם מהפעילות היומיומית הרגילה שלכם.