שומות עור התינוק

שומות הן כתמים על העור שיכולים להשתנות בגודל, צורה וצבע. תינוק יכול להיוולד עם שומה, הנקראת שומה כתם לידה או נבוס מולד, או לפתח שומה בשנות חייו המוקדמות. שומה יכולה להיות דאגה להורים, כי למרות שרוב השומות אינן מסוכנות, חלק מהשומות יכולות להתפתח למלנומה, על פי מרכז התינוק.

מקורות ומניעה

Moles יכול להיות תוצאה של גנטיקה או חשיפה רבה מדי לשמש, על פי מרכז בייבי. שמור על התינוק שלך בשעות השיא של שעות השיא והנח את קרם ההגנה על עור התינוק לפני שתיקח אותה החוצה אם היא מבוגרת משישה חודשים. אתה יכול גם להגן על התינוק שלך מפני חשיפה רבה מדי לאור השמש על ידי משחק באזורים עם גוון מספיק על ידי הלבשת אותה חולצות ארוכות שרוולים ארוכים, מכנסיים וכובע עם שוליים רחב.

שומות גדולות

חפרפרות קטנות על עור התינוק שלך יכולות להיות שכיחות, אבל שומות גדולות יותר, או נבי פיגמנט ענק, הן נדירות ובעלות פוטנציאל להפוך לממאירות, על פי מה לצפות. נבי מולד ענק יכול להיות נוכח על עור התינוק בזמן הלידה או להתפתח בתוך השנה הראשונה לחיי התינוק שלך, על פי דרמה דוקטור. שומה של כתם לידה נוטה יותר משומה נרכשת למלנומה מתפתחת, על פי מרכז בייבי. הרופא צריך לבדוק כל שומות על העור של התינוק שלך להפנות אותך לרופא אם היא מאמינה שומות צריך הערכה נוספת.

סימני אזהרה

בייבי סנטר מציע מעקב אחר כל שומה על העור של התינוק שלך עבור סימני אזהרה הידועים בשם ABCDs: אסימטריה, גבול, צבע וקוטר. שומה אסימטרית יכולה להיות שומה לא טיפוסית, או נבלוס דיספלסטי, והיא נמצאת בסיכון לפתח מלנומה. הגבול של השומה יכול להיות מטושטש, מחורצים או מרופטים. שומה טיפוסית לעתים קרובות מכילה מספר צבעים כגון שחור, חום או חום במקום להופיע כצבע מוצק. אם קוטר השומה גדול מ -1.5 ס”מ, התינוק עלול להיות בסיכון, על פי דרמה דוקטור. ראה רופא אם השומה מציג כל ABCDs ואם אתה מבחין כי שטח השומה ממשיכה להתפשט.

אמבטיות

חורים גדולים ליד קו האמצע של התינוק או אזור השדרה שלך צריך להיבדק על ידי רופא. נבי מולד ענקי על הגב התחתון של התינוק או אזור המקרא ידועים כ”נבי “, והם בסיכון גבוה לפתח מלנוזה נוירוקטוטית, משום שהם יכולים להיות תסמינים של חריגה במערכת העצבים המרכזית, על פי דרמה דוקטור.

הֲסָרָה

רופא עשוי להמליץ ​​על הסרת השומה אם הוא מאמין שיש סיכון לבריאות התינוק. אם השומה אינה איום מיידי, אזי ייתכן שתסיר את השומה כאשר ילדך יגיע לגיל ההתבגרות, משום שהורמונים המשתנים בגופה עלולים להגביר את הסיכון למלנומה, על פי דרמה דוקטור. רחצה נמטית מתרחשת לעיתים קרובות בתוך שתי שנות החיים הראשונות של התינוק, ועשויה לדרוש טיפול על ידי דשי, השתלות או הרחבת רקמות.